zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

Will mark brainliest for the RIGHT answer and it must be explained
the base metabolic rate measures the rate at which a persons body burns food and nutrient
Jill inherited 100 shares of gotech inc. Stock when her mother died on october 21, 2015; the fair market value of the stock was $20 per share. Her mother paid $
Patrick is working for an hourly wage of $15. If he worked for 28 hours last week, what is his gross pay? A. $375 B. $420 C. $450 Reset Next
0.02 is ten times as much as 0.2
So, Sorry if this seems long but I missed a week of school due to the flu and I need help on this math homework. 9th grade Algebra 1. -8x - (3x+6) = 4 - x 6.8-4
Speculate, in terms of the microscopic surface irregularities, about why µk<µs, and what effect a lubricant has on the coefficient of friction.
a square has a perimeter of 36 centimeters. find the length of each side.
pla help me I need help
find two consecutive odd numbers whose sum is 144