SweetieSmat
SweetieSmat SweetieSmat
  • 02-08-2018
  • Biology
contestada

Say it costs $2.25 to ride the T. If you ride 2 times a day for the month of July how much would you spend?

Respuesta :

vunderkid
vunderkid vunderkid
  • 02-08-2018

$2.25*31*2=139.5

You will spend $139.5 on July

Answer Link

Otras preguntas

How do I solve this problem? Please help? ASAP
At a fabrication plant, 9 of the employees each earn $10,000 per quarter and 1 employee earns $70,000 per quarter. Part A: Find the median and mean of the salar
Read the text excerpt to answer the question that follows: "I say, now is the time to press this right. It may be asked, "Why do you want it? Some men have got
this is a problem associated with a right triangle. the following question is: if w= 12.5mm and x=16mm, what is the measure of angle a?
This body of water is found between saudi arabia and iran and was a focus of both the iran-iraq war and the war following the invasion of kuwait by iraq in 1990
Simplify the square root of 18 completely show all work
Which line represents the use of personification? “But at my back I always hear” “Time’s winged chariot hurrying near” “And yonder all before us lie” “Dese
If c(x)= 5/x-2 and d(x)=x+3
help plz 39 points!!!!!!
Read the paragraph and answer the question that follows: The town of Belmond, Iowa, needs to add weather sirens. The loud and steady wail would warn citizens of