jessicahenson1978 jessicahenson1978
  • 01-10-2018
  • Mathematics
contestada

Iona's favorite peaches are are $2.50 per pound at the local Farmers Market she bought 3.5 lb of peaches how much did she spend

Respuesta :

alyssa0802 alyssa0802
  • 01-10-2018
$2.50×3=$7.50
$2.50÷2=$1.25
$7.50+$1.25=$8.75
Answer Link

Otras preguntas

Portfolio rebalancing is the process of bringing the different asset classes (stocks, bonds, and cash) back into a proper relationship following a significant c
write a spooky story with a plot and everything plz
Write the equation of the line that passes through the point (2, -1) and is parallel to y = 2x + 2
3(5 - 5p) = 4(1 - 4p)
How did Bias factor into the Sacco and Vanzetti Trial?
You will write a short letter reaching out to a person with whom you have had a conflict that has NOT been resolved Your letter should have an opening statement
Which outcome was most likely influenced by Wilson’s Fourteen Points speech? Russia’s turn toward socialism Germany’s decision to surrender an increase in casua
ESection A (40 Marks)Answer all questions in this section.1. In a particular species of tropical beetles, the wings have either red or orange marks. A cross bet
Which statement best explains how the rock shown in this photo was deformed​
Can someone please help with this! I hate spanish