monae40
monae40 monae40
  • 02-10-2018
  • Mathematics
contestada

Need help ASAP with number 5

Need help ASAP with number 5 class=

Respuesta :

Alaris Alaris
  • 02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.

Answer is 25 cups
Answer Link

Otras preguntas

Need helping solving.
What was the Treaty of Versailles and what were some of its impacts?
A parabola y= ax^2 + k passes through the points (-1, -3) and (3, 13). Find the values of a and k
Why was the Dred Scott Decision a double victory for the South?
If I drink one bang and three drink three extra waters does it cancel out?
What is a claim? 1. A statement that tells the reader what you believe about a topic. 2. A claim is the main idea of the essay 3. A claim is the sentence th
The mode of exchange that is characterized by regulation by supply and demand and transactions that are often impersonal (with strangers) but may be personal (w
Who contributed to the Civil War effort by taking wagonloads of medical supplies to the battlefields? A. Rose O' Neal Greenhow B. Robert Smalls C. Irvin W. Unde
Haiiiii i need help with this question pls!! what is the distance between (3,3) and (-5,-2) tysm!!!
Answer the question correctly for brainliest!!