jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

if a bus travels 6 km in 10 minutes, what distance does it travel in 1 second ​
WILL GIVE BRAINIEST Consider the function what is the function Zoom in to see better
Need help plz answer thank you!
Which particle diagram represents a mixture of three substances
PLEASE HELP! I NEED EXAMPLES! GIVING POINTS :)! Write 4-5 sentences about this image.
Is a graph of a slanted line a one-to-one function? Justify your answer.
Find the distance between the points (-7.2, -9.3) and (-7.2, -1.1)
What is the VALUE of the place underlined? (Do not give the name.) 706​
How many degrees does the minute hand of a clock travel in one minute
13. Higher Order Thinking Kyra has a rock collection. When she puts her rocks into 2 equal piles, there are no rocks left over. When she puts her rocks into 3 e