dragonpickle dragonpickle
  • 01-11-2018
  • Mathematics
contestada

Justin bought a 20 pound pumpkin for $9.80. Kyle bought a 5 pound pumpkin for $2.60. Who got a better deal on their pumpkin? Be specific with your numbers.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-11-2018

20-9.80=?

5.-2.60=?

Find out. Solve them.

Answer Link

Otras preguntas

On a farm, the farmer decides to give pizza to her 15 ducks as a special treat. She orders 3 pizzas, and the total price is $23.46. What is the unit price of ea
How do convection currants affect the movement at the Mariana Trench?
which philosophy was used primarily within the qin dynasty
Try to figure this out
Describe three characteristics of the Psalms that help answer the question: “What are the Psalms?
Write the doubles minus one fact for 4 + 4.
Marissa was decorating her room .she arranged 63 same size picture tiles on a wall in the shape of a rectangle.which are possible arrangements of the picture ti
Trying to understand this question
How long can you keep cooked ham in the refrigerator before it goes bad?
What is the x coordinate of the solution to the system of equations? {3x+2y=3 2x−2y=7