BriannaaaaW BriannaaaaW
  • 02-12-2018
  • Mathematics
contestada

You pay $2.36 for 6 donuts. What is the unit price

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2018

Answer:

39 cents per donut

Step-by-step explanation:

2.36 / 6 = 0.39333333333

Round cents to the nearest hundredth

Hope this helps

-IronWolfX


Answer Link
hcisme8ozdru0
hcisme8ozdru0 hcisme8ozdru0
  • 02-12-2018

Answer: about 40 cents a donut


Step-by-step explanation:

If you divide 2.36 by 6 you get .393 so you can round it to 40 cents

Answer Link

Otras preguntas

Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
which city was located nearest the nile river delta
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
which city was located nearest the nile river delta
which city was located nearest the nile river delta
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
which city was located nearest the nile river delta
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer