micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

Simplify the following expression. (45x + 64y) - (3x - 16y) A.42x - 80y B.42x - 48y C.42x + 80y D.42x + 48y
What is Newtons second law of motion?
In which of the following present-day areas was the Folsom culture found?
How should you test a hypothesis?How should you test a hypothesis? by writing a mathematical equation by making a single observation by performing a controlled
lisa is painting a fence that is 26 feet long and 7 feet tall. A gallon of paint will cover 350 square feet. Write and slove a proportion to determine how many
When one tectonic plate moves underneath another, what is occurring? A. subduction B. collision C. uplift D. slip
Why do people give in to negative peer pressure?
what is Florida's archipelago
1) •There were 3,905 more hits on the schools website in January than February. •Feb. = 9854 hits. •How many hits to the schools website have during both month
order from greatest to least 37/10 3 2/5 3 1/4