jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

What is the solution to the equation below? log20x3 - 2 logx=4
What is the final amount if 1885 is increased by 5% followed by a further 18% increase? Give your answer rounded to 2 DP.
f(x) = (x - 2)²(x+1)​
3 types of reactions that can be catalyze by enzymes
Server Corporation is a majority-owned subsidiary of Proxy Corporation. Proxy acquired 75 percent ownership on January 1, 20X3, for $133,500. At that date, Serv
The principle of utility can be summarized as A. always pursue your own self-interest. B. do unto others as you would have them do unto you. C. do whatever is m
Find the number of terms and the degree of this polynomial. 8c-5c^2-3 Number of terms: Degree:
PLEASE HELP ME ASAP I NEED TO PASSS The Australian government's "populate or perish policy" is an example hierarchical diffusion contagious diffusion stimulu
A line with a slope of -1 passes through the point (0,0). What is its equation in slope-intercept form?​ Please answer quickly.
how did albert einstein’s gas absorption heat pump affect people and what did it do