angelo24
angelo24 angelo24
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

A store pays $3 for a magazine.The markup price is 5%

Respuesta :

jimmy6994
jimmy6994 jimmy6994
  • 04-03-2019
$3.00 x .05 = 15 cents

$3.00+ .15= $3.15

3.15 final answer
Answer Link

Otras preguntas

• How many terms are in this expression? What are they? 6x + 4y - 9 Please help
what is the slope and y-intercept for y= 2x - 3
A presidential candidate emerges from a new minor party that supports radical changes to the national government. This candidate challenges the candidates from
In deciding whether to accept a special sales order which of the following costs are likely relevant? A) Depreciation expense on manufacturing equipment.B) A po
If five pounds of oranges cost $5.50, what is the unit rate? pls help
Help i just wanna play overwatch and I CANT DO THAT if it isnt completed pls help
odlohh and und do do Dogg did come fjdudueeufjduvkkfifudurudueew he did due from c 3':++55427​
why is health regarded as the most valueable wealth​
Read the excerpt from act 1 of The Monsters Are Due on Maple Street. STEVE The two of us can go, Charlie. (he turns to look back at the car) It couldn’t be the
Krystal is comparing two internet service plans . Plan 1 costs $134.97 every 3 months. If krystal plans to stay with one service plans for 1 year, which which c