sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

If you carry a U.S penny (weighing 0.025 N) to the top of the Empire state building (449m) how much work have you done to the penny?
Eight and one - half years ago, Steven was 7 years old. How old is he now?
What Is 368.7 divided by 18?
Explain why the results in this experiment may look different when done in different locations.
the action of the supreme court in regards to job quotas has been to A. Uphold all quotas B. Affirm that race is the only factor in making affirmative action de
i need help with my algebra homework
Matthew _____ quince anos mañana A. Tender B. Tendremos C. Tendran D. Tendra
Using operant conditioning, B. F. Skinner showed that animals could be trained to perform complex tasks.
What was known as "seward's folly"??
find tbe quotient 5 / 18 ÷ 2/ 6