gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

Which word in the sentence is a proper noun? I saw some talented Russian ballet dancers in Minnesota. A. Minnesota B. I C. dancers D. Russian
1. In The Prince and the Pauper, which character is a poor boy whose family does not want him? A. Tom Canty B. Edward Tudor C. Lord St. John D. Jo
In what ways did Anne Frank change while living in the secret annexe? What example(s) from her diary can support your answer?
Milwaukee—Pittsburgh is a megalopolis. A. True B. False
The properties of the elements repeat in each
Which statement correctly describes the Maya calendar? A. It was based on the movements of the sun, moon, and stars. B. It developed from the Chavín and Moche c
To build muscle you must do what ?
how can we solve ax + z = aw - y for a
2. Read the following main idea. During World War II, several hundred Navajo Indians made a major contribution to the Allied victory. Which detail is least s
why are local governments necessary?