iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

Who or what challenged negative ideas about African Americans? A. W. E. B. Du Bois B. Booker T. Washington C. Black codes D. Atlanta Compromise Speech​
What is the reciprocal of 14?
Can you guys help? Another question about writing out an equation of the line shown in the graph
Find the value of x and y that will make each quadrilateral a parallelogram.​
What is the solution to the to system equations in the graph?
A body of mass 0.5kg is thrown vertically upwardsfrom the ground with an Initial velocity of 80.m/sCalculate" the potential energy at B 80.0cm above the ground
Five lower body muscles in the human body
please help me :( this is due in 5 mins. A segment of DNA strand has the following bases: TAC GAT What is the complementary strand of mRNA? A: UAG CAU B: TAG
PLEASE HELP OUT(45 is incorrect I know that already)​
Which phrase is a description of 7t-3?