abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

Negative and positive conditions and perceptions that persuade people to migrate are called.. *
Help me Help me Help me Help me Help me Help me Help me Help me Help me Help me Help me Help me Help me Help me Help me Help me Help me Help me Help me Help me
Which of these groups is made up entirely of consumers
Explain how Lord of the Flies can be read as a Freudian, political or Christian allegory. Use examples from the story to prove your point.
What is the central element of each religion?
Help a bab out please?
8. For the graph of the function, identify the axis of symmetry, vertex and the formula for the function. A. Axis of symmetry: x = –1; Vertex: (–1, 0); f(x) = –
what classes do you recommend someone who wants to be a cardiologist take in college?
0.28 out of 0.95 this is urgent please help​
Pick any food, and write nutritional facts about it IN FRENCH. Please help me I need it done by tomorrow morning!!