stevenmartinez2008
stevenmartinez2008 stevenmartinez2008
  • 01-01-2020
  • Mathematics
contestada

Olive Oil costs $8.70 per liter. A restaurant owner buys 5.6 liter of olive oil. How much does the owner pay?

Respuesta :

lucia1209
lucia1209 lucia1209
  • 01-01-2020

Answer:

$48.72

Step-by-step explanation:

5.6 liters x $8.70 per liter= $48.72 total cost

Answer Link

Otras preguntas

The process by which a cell makes a copy of its dna so it can give complete and identical copies of all of its genes to each daughter cell is dna.
In the awakening water is a symbol of
What is lenz law?What is galvanometer?​
Which of the following factors put you at risk for injury?
Read the excerpt from part 2 of "Flowers for Algernon." This then is what I was like. I never knew. Even with my gift of intellectual awareness, I never really
Transpiration is regulated by the movements of a. Parenchyma cells b. Guard cells c. Epithelial cells d. None of the above
PLEASE HELP DUE TODAY AND I'M STUCK THIS IS THE LAST THING I HAVE LEFT WITH FRENCH CLASS AND I'M STUCK ON IT AND IT'S DUE TODAY PLEASE HELP ASAP!!! full questio
ayuda necesito eso es de mate
Which of the following best describes the distribution of wealth amongst the American public in the 1920s 1) Rural Americans were finally becoming prosperous af
Answer this question. URGENT!!