sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

Please help me to solve this problem thank you very much
list of primary arguments of the critics and defenders of the constitution
Which of these numbers has the highest value
Please help me to solve this problem thank you very much
when does a slump occur
Please solve the one below the one I solved
Solve each equation write each equation in simplest form 7x/8=21
How do you write 0.74 as a fraction in simplest form?
First identify each person's reason for seeking care
identify the type of conjunction used in the following sentences. 1. the mountain goat lives on the high mountain slopes, but has adapted to the environment. 2