xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

Although the element hydrogen is a non-metal, it is located on the left side of the periodic table. Explain how placing hydrogen in this position relates to its
What does l w h v mean in cubic feet
What can you conclude from the numbers ofbills submitted and the numbers of bills passed in Congress?​
An isotope of an element, atomic number Z, has a mass number 2z+4. How many neutrons are there in the nucleus of the element? *MULTIPLE CHOICE* A) Z+4 B) Z+2 C)
Evaluate the trigonometric ratio​
The Allied Taxi Company charges $2.50 to pick up a passenger and then adds $1.95 per mile. Isaac was charged $27.46 to go from one city to another. If x represe
18. Which of the following is a technique in which a word or phrase is repeated at the beginning of a line? O A. Sonnet O B. Anaphora O C. Augustan poem O D. An
Which statement about federalism is accurate
Which of these is a correct expansion of (3x-1)(4x^2+5)
» What is the product? 0.9 x 100 =