redeem3 redeem3
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

Bananas cost .89cents, I have $11.75, how many bananas can I buy?

Respuesta :

makaylaa18 makaylaa18
  • 04-02-2020
You could buy 13 bananas.
Answer Link

Otras preguntas

Didactic themes are best described as: A. Themes that teach a moral lesson B. Themes with many possible interpretations C. Themes with an unclear message
The class was given a test that had a total of 125 points possible. A student then earned an 84% on the test. What are the total points that this student earned
Help plz will give brainliest
Gabe bought 1/4 lbs of gummy worms and shared them with Nachiketh, Julie, and Aditi. How many pounds of gummy worms does each person get?
Explain briefly why social workers should take appropriate personal safety training and practice safety measures.
pleasee i need help pleaseeee help nowww​
A baseball field has four bases that form the shape of a quadrilateral. If someone invented a new game similar to baseball that had four extra bases in the fiel
Which water feature is often associated with condensation? Frozen lakes The ocean Clouds and fog Water vapor rising from plants
When the number of units produced equals the number of units sold, ______. Multiple select question. absorption costing net income is greater than variable cost
What type of wave does not need a medium?