desherylhill desherylhill
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of 12 ounce package

Respuesta :

alexandrias1214 alexandrias1214
  • 03-03-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

To find unit price you have to have a price to divide the unit by thats not included in the information for the package.

Answer Link
hunterbonter87
hunterbonter87 hunterbonter87
  • 03-03-2020

Answer:

16

Step-by-step explanation:

166msksodudududidiejdjjdjdidid

Answer Link

Otras preguntas

Explain what these words mean (in minimum 2 sentences):SuspensionSolution TractionSaltation​
9+3x=21 what is the answer
Feedback such as good/bad; helpful/useless; important/unimportant; etc. are examples of:
What is the answer to 12-3(5-3)
5. Why is maintenance of equipment and staff training important for efficient flow of production?
what is biological difference ​
Ella has 0.5 lbs of sugar. How much water should she add to make the following concentrations? Tell Ella how much syrup she will have in each case. 50% syrup?
Game A cost $5. Flip two coins. Coins match wins $8.Coins don't match win $0. show probability calculation.
Why is it important for organizations and their managers to pay close attention to fair employment practices?
What can the reader infer about the speaker in I wandered lonely as a cloud ? A. The speaker enjoyed the waves in the bay more than the daffodils B. Seeing the