leurisvargas leurisvargas
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

3)
Find the estimated cost of a dozen pencils if 18 dozen pencils cost $42.60.

Respuesta :

kellyd14 kellyd14
  • 10-04-2020

Answer:

$2.37 per dozen

Step-by-step explanation:

$42.50/18=$2.37 per dozen

Answer Link

Otras preguntas

The middle layer (vascular) contains a dark pigment which prevents light from scattering in the eyeball is the
Sick food handlers who work with food create what type of food hazard?
is it possible for a mineral to have a prismatic habit without having any cleavage? why or why not? if yes give an example.
The construction of which dam caused the formation of Lake Powell? A. Powell Reservoir Dam B. Mead Dam C. Hoover Dam D. Glen Canyon Dam
Green revolution has not only helped in increasing food grain production but has also created many problem?
How many calcium ions are there in caco3?
How many dollars are in 3000 pennies
Alice paul was arrested for opening the first birth control center in the united states.
What process allows DNA to stay within the nucleus during the process of expressing genes as proteins?
Before I can play outside after school, I have to finish all my homework.