wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

Which shows an external conflict? A character struggles with a decision A character disagrees with a friend A character has doubts about his abilities A ch
What are some important ways that eastern Europe is different from Western europe?
The quotient of 6 times a number and 16
in internal conflict features character vs A.character B. nature C. self D. society
The pillar shown is in the shape of a right rectangular prism. The entire pillar, except for the bottom, will be painted white. How many square inches will be
Which sporting event is symbolic of American culture?
You are working in a Joint Field Office following a major earthquake and continuing aftershocks. You notice that the exit sign near your office is broken and no
Which value of y will make the inequality y<-1 false
Which of the following best describes how the Supreme Court voted in Brown v. Board of Education?
Which sentence contains figurative language? Jenny danced in the recital and won an award for her grace and elegance. Kevin decided to reorganize his office, b