susan9528 susan9528
  • 02-05-2020
  • Mathematics
contestada

A carpenter bought 4 boxes of nails. Each box weighed 3 and 2/5 pounds. The price of the nails was $8 per pound. How much did the carpenter pay for the nails

Respuesta :

crogers2734 crogers2734
  • 02-05-2020

Answer:

108.80

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which is the bigger animal in the world​
Do Now: What is the difference between non natural and natural climate change ​
The price of an item is reduced by $1.39. The new sale price is $92.44. What is the original price
What is the difference between the cloud model of the atom and the modern model?
Which molecules are processed by the rough endoplasmic reticulum (ER)?
write two numbers that fit each description?a. a positive number between 1 and -1 ?b. a whole number and it's opposite between -0.5 and 0.9? c. a decimal and
Why is it good to grasp better knowledge of culture diversity?
A 32 ounce soft drink costs $1.83. Approximately what is the price per ounce
Find the area of the specified region. Inside one leaf of the​ four-leaved rose
(x-6)(x2+3x+4) Please show working or at type a sentence on how you got it.