chaseity23 chaseity23
  • 02-05-2020
  • Mathematics
contestada

Please help me solve this

Please help me solve this class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 03-05-2020

Answer:

  $0.75 per lemon

Step-by-step explanation:

Express the ratio on the left as a decimal:

  $3/(4 lemons) = $?/lemon

  0.75 $/lemon = ? $/lemon

  0.75 = ?

The unit rate is $0.75 per lemon.

Answer Link

Otras preguntas

Assignment: advanced study (find one (1) defenition and one (1) example -Classification text - enmeration text - explonation text - recount text
Don has 72 marbles. Tariq has 98 marbles. How many more marbles does Tariq have than Don?
(4ab to the power of 6) (-7a to the power of 2, b to the power of 3) =
An object with the mass of 300 g is placed in a container with 200 cm3 of * 10 points water and the amount of water poured out is recorded, as shown in the figu
Why is the Airbus A380 cheaper than the Boeing 747?
How many student spent more than 9 hours doing homework? and what percent of students spent 8 or more hours doing homework?
Can someone help me with this math question plsss it would mean alot :D! (LOTS OF POINTS!!!!!!!!!!)
7) Find the values of x and y. X = y=. x + 3 2y-1 3x+2 I 3y-5
Elena goes for a long walk this graph shows her time and distance traveled throughout the walk
you are alone and caring for a 9 month old infant with an obstructed airway who becomes unresponsive. which action should you preform first?