thegood6782
thegood6782 thegood6782
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Someone please help me

Someone please help me class=

Respuesta :

coffmanv01
coffmanv01 coffmanv01
  • 21-10-2020

Answer:

y= 5 x=9

Step-by-step explanation:

i think im not sure!

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following would represent a line in the real world ?
A five pound bag of apples costs $3.45. What is the unit cost of apples
In exchange for constructing the railroad the railroad companies received what
Use the elimination method to solve the following system of equations. x+y=1 and x-y=-6 . The system has a single solution. The solution set is (X,Y) ​(Type an
Please help me if possible
According to your textbook, if you quoted dwayne martinez, a deepwater horizon oil rig worker, on what happened in the moments after the bp gulf of mexico explo
a shampoo bottle contains 553mL of air at 65C what is its volume when it cools to 22C
A band that usually plays for 60 minutes played for 75 minutes. What was the percent of increase in the time played? A. 15% B. 20% C. 25% D. 30%
Which of these is most likely to help a teen have a healthy online behavior?
Which one of these is a gas NaNo3 KL KCL NH3