kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP WILL GIVE THANKS AND FIVE STARS IF RIGHT ANSWER Find the vertices and foci of the hyperbola with equation quantity x plus one squared divided by si
What is 1/5 expresses as a percent
Can someone help me please
What is 737.303 - 43.866
Distinguish between evolution and natural selection.
Does 14.2857143 round to a whole number
Select the answer with parallel​ structure. A. The concert begins at​ nine; at midnight it will be ending. B. The concert will begin at​ nine; at midnight is t
Need help on this please
Which of the following objects would float when placed in water? (Note: 1 mL 1 cm+3)* apple: density-0.7 g/m gold: density 19.3 g/mL iron: density-7.8 g/mL
There were 13,501 visitors to a museum in june.What is this number rounded to nearest ten thousand ?Explain how