myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

The mayor of the city ______ a special committee to deal with conflicts between residents and construction companies. Select one: A. appointed B. appealed C. ap
what does emulison mean
Trapezoid PQRS is resized by a scale factor of ​​​​​​​ 3/2 about the origin and then translated 2 units left into the trapezoid P'Q'R'S'. Enter the coordinates
Find the values of a and b.
Find the inverse f(x)=6x+7
Which property is represented by the statement 33 + 87 = 87 + 33? A. Commutative property of addition B. Associative property of multiplication C. Associative p
23.96448 to the nearest tenth
A gym has 2 Membership options, Option A, $5 per visit. Option B, pay $300 up front and $2 each visit. How many visits would it take to spend the same amount?
I don’t understand how any help
Hi, so I'm having trouble remembering what a explanatory model and a feedback loop is Can anyone jog up my memory? I got a project due tomorrow and I need those