alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

The most accepted theory about the origin of Earth is that it formed by a process called planetary _____. differentiation accretion condensation mixing
Simplify X 1/2 times X 2/3
Quigley Inc. is considering two financial plans for the coming year. Management expects sales to be $300,000, operating costs to be $265,000, assets to be $200,
what kinds of leaves are 15 and 16
When there is a change in the internal body environment, how will the body react to maintain homeostasis by negative feedback?
How do you solve for y in y=3(-5) to the power of 0.7?
A company acquires a subsidiary and will prepare consolidated financial statements for external reporting purposes. For internal reporting purposes, the company
i need help with 9(2+w)-4=3w-10
How do you round 23 to the nearest thousand?​
': Controlled by will. Involuntary Voluntary