jkajaksa jkajaksa
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

I need help with this math worksheet please help!

I need help with this math worksheet please help class=

Respuesta :

anthony01924 anthony01924
  • 01-07-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

you have to compare two lightbulbs and find out witch one is better to use.

Answer Link
thebestriya07
thebestriya07 thebestriya07
  • 01-07-2020
Compare 2 lightbulbs and see which one is better out of them.
Answer Link

Otras preguntas

How can i determine the unit rate from a graph?
10. Members of the “whiskey rebellion” sympathized with what early American political party? (1 point) the Federalists the Democratic Republicans the Whigs the
Why is a college education important?
"I went to the woods to live deliberately, to front only the essential facts of life, and see if I could not learn what it had to teach." - Henry David Thoreau.
An object that does not transfer heat easily, such as wood, is called an A) metal B) conductor C) insulator D) capacitor
How does Shelley create a negative impression of Ozymandias? (Poem: Ozymandias, P. B. Shelley)
What is 24/32 Simplest form
When energy changes form, some energy is
the total cost of a new autombile, including a 4% sales tax on the price of the automobile, is $28,835. how much of the total cost of this new automobile is sal
Questions 10–14: In each sentence, locate the prepositional phrase. Indicate the word that the prepositional phrase modifies and the part of speech that the wor