brooklynodie84 brooklynodie84
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 2-gallon jug of juice for $11.04 22-pint jug of juice for $26.18

Respuesta :

7947789
7947789 7947789
  • 01-07-2020

Answer:

2 gallon jug of juice for $11.04

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In the function f(x) = 4(x2 − 6x + ____) + 20, what number belongs in the blank to complete the square? Numerical Answers Expected!
Please Help. It is 1 am where I am at and I need help doing this because my brain is mush right now A 100 word short story following Faulkner's 'A Rose For Emil
If a new jacket sells for $30, find the total cost if you were charged 5% sales tax. Round your answer to the nearest cent.
Tina is making rectangular signs. Each poster has an area of 1800 square inches and the length is 30 inches more than the width. Find the length and width of he
Blueberries contain sugars like glucose. What is the source of carbon for the glucose in blueberries? A. Carbon atoms in fertilizer B. Carbon dioxide gas in a
The perimeter of Jonah's square backyard is 56 meters. What is the area of Jonah's backyard?
Why didn't the Hoover Administration respond more strongly to Japan's invasion of Manchuria?
PLZZZZZZ HELP ME how plants help provide oxygen for animals
Which celestial object is found in the Kuiper Belt?
How do you solve -5n-8(1+7n)=8