keyasiatv keyasiatv
  • 02-09-2020
  • Mathematics
contestada

2. Find the unit rate. 6 rolls of paper towels for $5.04. Record only the numerical part of your
answer

Respuesta :

BruhItsNaiNai101 BruhItsNaiNai101
  • 02-09-2020

Answer:

6x5.04 =30.24

Step-by-step explanation:

I just multiplied.

Answer Link

Otras preguntas

how do a cell reproduce?
What human body system could be most easily fossilized?
Julie's savings account has a balance of $57.85 in January. By March, her balance is 4 times as much as her January balance. Between March and November, Julie d
last night, the Knicks made 12 free throws. if their free throw percentage is 75%, how many free throws were attempted.
3902.00 divided by 3
Write one sentence that contains a cliché
An ice cube is placed in a plastic cup on the lab table. Students record the mass of the ice cube and the plastic cup as 5 grams. One hour later the ice cube
An explosion causes debris to rise vertically. the formula h=-16t^2+48t describes the height of the debris above the ground, h, in feet, t seconds after the exp
Ms. Velez will use x gray bricks and y red bricks to build a wall around her garden. Gray bricks cost $0.45 each and red bricks cost $0.58 each. She can spend u
The box office took in a total of $2905 in paid admissions for the high-school musical. Adult tickets cost $8 each, and student tickets cost $3 each. If 560 peo