dmmsquezada dmmsquezada
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Johnathan plans on using 2" x 12" boards that cost $2.50 per foot. Assuming he can purchase the exact amount he needs, how much will it cost to purchase the wood?

Respuesta :

SavCRawf
SavCRawf SavCRawf
  • 04-09-2020

Answer:

$35

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The best evidence of Earth's rotation is provided by the A) Foucault pendulum and global warming B) Foucault pendulum and Coriolis effectC) Moon phases and glob
please help dont need working out thanks​
Given the graph below What is the function that represents line b
pleas help me with my question​
Show how to use substitution or elimination to solve the following system of equations. Write your solution as an ordered pair: 7x + y = 5 , 7x + y = -2 ( , ) A
Find the value of x. Round to the nearest tenth.
Deku to bakugo o shinpu suru hito
Lesson4Cure the MaterialsWhat's InAwesome, you've done it well! You are ready now to proceed in our new lesson.However, you must first try this!Activity 1.1 - C
what are white spot on the nail​
use parler to for a french sentenceuse parlour to form a French sentence ​