avarod5
avarod5 avarod5
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP! Both problems. 7th grade math unit rates

PLEASE HELP ASAP Both problems 7th grade math unit rates class=

Respuesta :

jiya111111 jiya111111
  • 04-09-2020
A- $50 per hour
B- 27.5 miles per gallon
Answer Link

Otras preguntas

3 7 of students at a school are boys. If there are 2366 students at the school, how many are girls?
Compared to the traditional Western medical model, which of the following new insights does health psychology add to our understanding of health and disease Tru
Fred's dog was classically conditioned to salivate at the sound of a bell. Fred then repeatedly paired the bell with another stimulus, a whistle. Now whenever h
Find the value of each of the following:(i)3.5 – 1.4 + 2.9​
Complete the equation of the line through (-6,-5)(−6,−5)(, minus, 6, comma, minus, 5, )and (-4,-4)(−4,−4)(, minus, 4, comma, minus, 4, ). Use exact numbers. y=y
factor 3x squared -12x -36
When you use an idea, quotation, or summary from your research and you do not cite the source, it is called authorship editing plagiarism flattery
You are called a covered entity if you are a healthcare provider, health plan, or healthcare clearinghouse who transmits health information in electronic form.
Find the volume of the cone, using 3.14 for π Radius= 10 Height= 6
Are there any exceptions to the rule that planets rotate with small axis tilts and in the same direction as they orbit the Sun? (a) No (b) Venus is the only ex