demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

11. How many times could Haley fly between the two flowers in 1 minute (60 seconds)?
Which statement is correct about the law of conservation of energy?
The first morning Courtney walked on a beach for 20 minutes . She finished 30 minutes before high tide at what time did Courtney start her walk
A circle has a circumference of 7,850 units. What is the radius of the circle
"Since this country was founded, each generation of Americans has been summoned to give testimony to its national loyalty. The graves of young Americans who ans
Reaction rate depends on how many molecules come into contact with each other with enough energy to react. How would you increase the number of molecules that
If g(x) is the inverse of f(x), what is the value of f(g(2))?
Why is this expression not positive or negative when x=-5 -1.3x-6.5
What is 7/5 times 7/8?
what is a division is always associated with