animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

martin luther kings strugles
Do you agree or disagree with Washington’s view of political parties (factions)? Why/why not?
(Need asap)Use the laws of logarithms to express each of the following as a single logarithm. a. log5 2+log2 3 b. log 12-log 3 c. ln 4+2 ln 3 d. log M+2 log N e
how does highlighting skills and experiences make you a suitable candidate​
what woman flight to create legislation to help the people
Which algebraic rule describes the translation of ADEF to AD'EF? D D' u S 2 -6-5-4-3-2-11 77? w? 49 Es E 23456 A. (x, y) - (x-7,y-4) B. (x, y) - (x-4, y-7) C. (
Most junior loans that are negotiated today are secured from:A) Life insurance companiesB) Commercial banksC) Thrift institutionsD) Private individuals or group
charles louis montesquieu beliefs
definition pros cons parliamentary democracy presidential democracy
A user is concerned about losing critical data on single computer in the event of an unforeseen system crash. The user is advised to implement fault tolerance.