jasmineIS2011
jasmineIS2011 jasmineIS2011
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which rate describes a unit price? $0.35 per minute $0.75 per One-half cup $1.00 per Three-fourths cup $4.00 per 4 minutes

Respuesta :

jocelyns5043
jocelyns5043 jocelyns5043
  • 01-10-2020

Answer:

$0.35 per minute

Step-by-step explanation:

Answer Link
iiiChristopher80 iiiChristopher80
  • 16-10-2020

Answer:

0.35 per minute

Step-by-step explanation:It was on my quiz and I got it right

Answer Link

Otras preguntas

In which sentence is the word but used as a preposition? A. We would like to visit the Grand Canyon, but our vacation time is up. B. None but the
Steve lives in a country which claims to have been the first to adopt Christianity as a state religion. In which country does Steve live?
The nation-state concept originated in which of the following countries? A. France B. United States C. Japan D. England
How did conditions in the West heighten the tension between the United States and Britain?
is it true many americans questioned the U.S. presence in Puerto Rico, which was of no strategic importance to the United States?
it sociable and outgoing is synonyms or antonyms or neither
the main idea of nullification was that
how does a author create a adaptation
Which of the following is not part of testing a hypothesis? A. Gathering evidence B. Reasoning C. Collecting data D. Modeling
Which statement is true for all minerals? A.They have a crystalline structure. B.They contain useful metals. C.They are made of silicon and oxygen. D.They are t