velazquezp893 velazquezp893
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

6 dollars for 4 cans of tuna
​

Respuesta :

braden9180
braden9180 braden9180
  • 02-10-2020

Answer:

1.5 dollars

Step-by-step explanation:

Each can of tuna would cost $1.50, since you divide 4 into 6, giving you the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

When a specific issue and point of view dominate mass media coverage, this is called
In desperate need of help with long division with variables and exponents!!!
could someone write me a 100-word thing over ben franklin
.45÷10=A.) .045B.) .45C.) 45D.) 4.5
Suppose that you are living in the united states in the 1890s. write a letter to the president persuading him to support or oppose an imperialist policy for the
What is the pressure range of the lithosphere
need help with 13 and 14
What describes the main purpose of tracking changes? to leave feedback on a document to control what changes are made to a document to improve the overall look
Which step of mitosis involves the spindle fibers pulling the chromosomes to opposite ends of the cell?
what is a rep in strength training a) the number of times to complete the full motion of an exercise b) the number of exercise completed c) the number of moti