khdc khdc
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Box of cereal contains 23.4 ounces. Cost $5.49. What’s the cost per ounce?

Respuesta :

zaviondydell56
zaviondydell56 zaviondydell56
  • 05-10-2020

Answer:

it 4.262295082

Step-by-step explanation:

you have to divid the ounces by the cost

Answer Link

Otras preguntas

Which one of the following statements is true of parallel lines? A. They intersect at more than one point. B. They intersect at one point. C. They never
what might a tyrant say to a citizen who are asking for democracy
Which would most likely be joined by an ionic bond?
A measurement of the amount of solute that is dissolved in a given quantity of solvent; usually expressed as mol/L.
use formula and available in a sentence
how to turn 350/100 into a decimal
what was the debate between North and South over counting slave populations
Which two key principles of government are included in the Declaration of Independence?
When doing a close reading, what is involved in the process of annotating a text?
Simplify the expression. 3n - 5 + 2n + 4