OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

Is "supercalifragilisticexpialidocious" a real word or just a random phrase said in Mary Poppins?
Explain how the value of the 7 in 327,902 will change if you move it to the tens place
Marcus purchased 75 shares of stock a year after the purchase the stock the valley of the cost is $2 less per share write a multiplication expression to determi
Who was the last president before Nelson Mandela's election and was the one to officially end apartheid? A. Desmond Tutu B. Jomo Kenyatta C. F.W de Klerk D. Wi
Which city in the United States was the first to celebrate Labor Day? Atlanta, Ga. Chicago, Il. San Fransisco, Ca. New York City, NY
Coffeeco Company, a national coffee store, has several stores in a busy downtown area. After opening two more locations, they noticed that sales at their stores
how many grams are in 9.5 kilograms
Why is September 16 so important for Mexico
What was the source of Florence’s wealth and power?
equivalent ratio for 12/9