madse0835
madse0835 madse0835
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Brianna bought 134 pounds of cheese that cost $3.00 per pound. What is the total cost of the cheese?

Respuesta :

EmotionlessCapricorn
EmotionlessCapricorn EmotionlessCapricorn
  • 02-10-2020

Answer:

402.00$

Step-by-step explanation:

Just multiply the amount by the cost?

Answer Link
Arkayn24 Arkayn24
  • 02-10-2020

Answer:

$402

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

;Select all that apply. which of these polygons is not formed by the cross-section created when a plane intersects a cube? select all that are possible. -square
Why did king write "letter from bermingham jail"?
Which represents the correct order of cell organization after cellular differentiation (simple to complex)??
A chemist pumps hydrogen gas (h2) from a tank into a reaction vessel containing 0.734 mol o2. the gases react to form water. if all of the available o2 reacts,
What happened to jewish children after the night of broken glass?
9. Based on the diagram above, which of the labeled constituents carry oxygen from the lungs to other cells in the body? D C B A
What was the purpose of the Council of Trent? durring the rennasance
Plasma makes the blood appear red. True False
Earnestly in a sentence?
Please help me on this thank you so much y'all