willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 55+ )
Otras preguntas
Write the number in 2 equivalent forms as a fraction, decimal, or percent.0.40
Country X does not permit freedom of choice in elections. The Communist Party is the only political party allowed in the country. Country X has a dictatorship i
SOMEONE FILL IN THAT BLANK PLEASE !!
The image below is an example of which level of organization,
Which items are discounted less than 15%? Select all that apply. A) $199.99 smartphone on sale for $167.99 B) $28,100 car on sale for $25,750 C) $58 jeans on sa
Hello I was wondering if someone could help me with these questions. I don't understand how to do them.
The given data set shows the distance traveled, in miles, by customers to a bookstore event to meet their favorite author. 40, 35, 44, 90, 23, 25, 28, 35 Which
The diagram shows a skydiver at different points of her jump. At what point would her acceleration be greatest? A. B. C. D.
The historical concept of the American identity, as characterized in the excerpt, was most clearly distinguished from the identities of other nations by the ent
how many true solutions are in x^2− 6x − 7 = 0