pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

the story of notes of note-re dame is the story a true story a realistic or fantasy?​
s is inversely proportional to t . When s = 0.6 , t = 4 Work out t when s = 12
round 1.148 to 1 decimal place
When following a normal diet, a person should get what percent of their calories from carbohydrates? A} 10-15% B) 25-30% C) 35-45% D) 55-65%
STI, which is short for , includes any number of diseases that are transmitted through human sexual behaviors. UTI, which is short for , is an infection in any
name the part of adicoteledonious leaf were most food in manufactured giving reasons​
MARKING AS BRAINLIEST!!!
Ha ball that has a density of 1.73 g/cm3 is placed in the beaker, where will the ball come to rest? A 0.89 g/cm B 1.00 g/cm с 1.21 g/cm D 2.34 g/cm a on top of
sales fall from 200 per week to 150 per week. calculate the percentage change. Plz HELP, im so confused :(
Edward deposited ​$5,500 into a savings account 5 years ago. The simple interest rate is ​%2. How much money did earn in​ interest? What would be new account​ b