angie302 angie302
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

Melinda bought 6 bowls of $13.20 what was the unit rate in dollars

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2016
i think it is about 83 cents
Answer Link
AlishaZaman16 AlishaZaman16
  • 01-10-2016
unit rate is basically asking in this problem, how much is the price of one bowl. The price of one bowl in this situation is 2 dollars and 20 cents
Answer Link

Otras preguntas

what are the x and y intercepts of 20x+40y=1200?
Cassie buys a rope at the store. The label on the package says that the rope is 3.15 meters in length. She measures the rope as 1.85m. What is her percent error
indicate whether the information makes sense or not. Quiere comer porque tiene dolor de estomago.​
Solve -6x+3y=9, -8x+4y=12 by elimination
Hillary has $75,000.00 to invest in a CD (Certificate of Deposit). The CD earns 4 1/2 %. How long will she have to wait until she has $95,250.00? Round to the n
Mutiply (4x^2+7x)(5x^2-3x)
Describe one way in which entropy can increase when reactants turn into products Answer in a complete sentence
describe the burner flame when the air vents are closed​
Answer and please show the work !
Which drug has been leagalized in some states for use for medical purposes with a subscription