dancergirl20156
dancergirl20156 dancergirl20156
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

A bagel and a slice of pie cost $4. The slice of pie cost $1.60 more than the bagel. How much did the bagel cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

$2.04

Step-by-step explanation:

$4-$1.60

Answer Link
santibp82
santibp82 santibp82
  • 18-12-2020

Answer:Bro u just saved my life with that answer

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The accepted value for the percent by mass of water in a hydrate is 36.0%. In a laboratory activity, a student determined the percent by mass of water in the hy
When lithium reacts with bromine to form the compound LiBr each lithium atom (1) gains one electron and becomes a negatively charged ion (2) gains three electro
What is an amendment?
Who is the “Father of Our Country”?
If both the President and the Vice President can no longer serve, who becomes President?
Which compound is classified as a hydrocarbon? (1) butanal (3) 2-butanol (2) butyne (4) 2-butanone
Which statement describes a reversible reaction at equilibrium? (1) The activation energy of the forward reaction must equal the activation energy of the revers
What is the name of the Vice President of the United States now?
Name one state that borders Mexico.
Two forms of solid carbon, diamond and graphite, differ in their physical properties due to the differences in their (1) atomic numbers (2) crystal structures (