Seudónimo Seudónimo
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

the cost for a loaf of bread is $1.90. what will be the cost for 1 1/2 dozens loaves of bread

Respuesta :

skygamerpanda
skygamerpanda skygamerpanda
  • 03-11-2020

Answer:

30.4

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following best expresses the definition of an open system? Energy can enter or leave the system but matter cannot. Heat and matter are both able
Which word in the sentence does the underlined phrase modify? In the light of the moon crawls the tiniest of the spiders.
what is tape made out of?
Circle R has a radius of 6, and is tangent to circle R at point Q. Also, QP = 8. (a) What is the measure of angle RQP Explain your answer. b) What is the
what does rural mean
She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar?
Juliet in the play is only 21 13 18 16
The perspectives represented in "Ozymandias" include all the following expect a. Ozymandias b. The sculptor c. The queen d. The traveler
what is Cayley graph?
A set of keywords and symbols used to define searches on the Internet are referred to as a _____. search key Boolean operator search symbols Boolean key