kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

A book is on the table. If the weight of the book is 25 newtons, what is the magnitude and direction of the normal force? A. 2.5 newtons in the downward direc
Antihistamines sometimes reduce your ability to safely operate a motor vehicle? True or False? A. True B. False
What is the name of the tax paid on all goods and services in Switzerland? A. taxe à valeur augmentée B. taxe à vitesse ajoutée C. taxe sur la valeur ajoutée D.
a. If Jana biked at a constant rate, how many miles did she bike in the first 15 minutes?​
Alexander invested $850 in an account paying an interest rate of 4.7% compounded continuously. Assuming no deposits or withdrawals are made, how much money, to
each to keep it is able to carry for tropical birds at once during one show nine zookeeper presented Birds how many birds were shown all together​
1. Mr. Li did some push-ups on Monday and Tuesday. On Tuesday, he did 300 push-ups, which was three times the difference of the number of push-ups he did on Mo
What is the main idea of The War Of The Wall​
reduce 2.525 liters ti microliters
how did english revolution inspire the american revolution