shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

If the number of homes with a pet dog is equal to 250, how many total homes are repersented by the chart?
What's the answer to the image? True or False
b) 45,703 in expande form math
Read the stanza from "The Golden Cat." I would mark brainlest! Great is the Golden Cat who treads The Blue Roof Garden o’er our heads, The never tired smiling O
When governments are unstable, humanitarian problems often result. Describe some of these problems in a paragraph of at least five sentences.
What is π is it a rational or irrational​
Which Internet source is more likely to contain unreliable information? a site created by the government a site created by a university a site created by an ano
4. Most enzymes have the ending of?
Six times a number x and was added to 90 and the result is -42. What is the number​
Consider the following ordered pairs: (5,4). (4,5).(-10-2), (0-5).(-2,-10) How many of these points satisfy 5y - 2x = 10? 1) 1 3) 3 2) 2 4) 4