kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

algebra 2 unit 5 please help
A client's vision is assessed at 20/200. the client asks what that means. which is the most appropriate response by the nurse?
The Red Sea is a body of water formed where the African and Arabian plates are separating from one another. This sea is an example of a landform created by ____
Joe ferro uncle is going to give him 250 a month for the next two years
What system prepares food for cellular utilization
What is the superlative degree of powerfully
Abraham Lincoln stated in 1858, "I am not nor ever have been in favor of bringing about in anyway the social and political equality of the white and black races
Do molecules contain cells because molecules are part of a living thing?
Juniper company, inc. uses a perpetual inventory system. the company purchased $9,750 of merchandise on august 7 with terms 1/10, n/30. on august 11, it returne
Which powers were left to the king? What was important about the powers that remained with the king?