Samie0131
Samie0131 Samie0131
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

I need help with this question pls

I need help with this question pls class=

Respuesta :

201107032
201107032 201107032
  • 01-12-2020

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

yes it is because if 6ounces is $2.10 and the more ounces you add the higher the cost

btw just copy/paste :P

Answer Link

Otras preguntas

There are many stories about sea journeys and adventures. Choose one book from the following list and do a web search for the book and its author. Find at least
help me out please it’s homework
Look at the cause-and-effect diagram. It illustrates an important process in early European history, Cause Effects Population growth Increase in trade • Develop
need help asap plsss
Please help me answer these questions. I need a quick answer please.1. True or False: Most of the forests you know started out as barren rock piles without any
A kid runs an ice cream stand for 14 days. In one day, he makes about 10.00. In those 14 days, about how much money will the kid make?
Problem of the Day 7.7 Joshua swims 18 laps every day at swim practice. If he swims every day for 32 days, how many laps has he completed?
How did Augustus Caesar use propaganda?
Explain how you could the surface area and volume of the water tower
Use the Addition Property of Zero to rewrite the statement. 12-(g+0)