rorostar10p8wi2c
rorostar10p8wi2c rorostar10p8wi2c
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please help me with this math question.

Please help me with this math question class=

Respuesta :

stunna21
stunna21 stunna21
  • 02-12-2020
brand b is cheaper
34 cents for brand a
32 cents for brand b

hope this helps im not too sure if im correct
Answer Link

Otras preguntas

a number that is divisible by 2, 3, and 5 will ALWAYS be divisible by ____ a: 25 b: 60 c:30 d: 75
ozone intake can cause irritation on what system of the body
When members of a population move out of a given area,it is called
Which of the two molecules, propane (c3h8) or heptane (c7h16), would have a a. greater london dispersion forces b. lower boiling point c. greater viscosity?
The length of a rectangular plot of land is 10 yards more than its width. If the area of the land 600 square yards , find the dimensions
What section of the large intestine is associated with the appendix?
Sydney applied the steps below to find the product of (3.1)(–1.6). Step 1: (3.1)(–1.6) = (–1.6)(3.1) Step 2:                   = _______________ Step 3:
Find an equivalent mixed number for the decimal number 2.64 A. 2 32/100 B. 2 64/50 C. 2 37/50 D. 2 16/25
What is the value of R, what is the value of EF
Help plz with the top