rorostar10p8wi2c
rorostar10p8wi2c rorostar10p8wi2c
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please help me with this question.

Please help me with this question class=

Respuesta :

tilarelizabeth tilarelizabeth
  • 02-12-2020
Brand A: $.319 so $.3
Brand B: $.28 so $.3
Answer Link
neckbone2004 neckbone2004
  • 02-12-2020

Answer:

Brand A price per diaper: 0.3

Brand B price per diaper: 0.3

Brand B is the better buy.

This can be found by taking the price of each brand and dividing it by the amount of diapers in each pack.

ex:

$11.49 / 36 = $0.32 (then round to nearest tenth)

Answer Link

Otras preguntas

5 t shirts cost $25.00 how much do 15 t shirts cost if you can please show work!!:)
The____________ is when a few individuals in a population colonize a new location that is separate from the old population. a. Founder effect b. Bottleneck effe
Ruben bought 2 large popcorn buckets and 4 small drinks for $20. Lucia bought 2 large popcorn buckets and 2 small drinks for $14. What was the cost of the large
What did the Rhinestone dog collar say Percy Jackson
What were the effects of the Spanish American War?
will give brainlist
Help fast please thanks
Please help ill give 30 points! (crossed off means ignore it, ignore the and y too.)
Please help. I will mark brainlist. U - UE stem change YO NOSOTROS TÚ VOSOTROS ÉL, ELLA, UD. ELLOS, ELLAS, UDS. O - UE stem change YO NOSOTROS TÚ VOSOTROS ÉL,
100 POINTS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! whats my favorite color